Indonézia júliustól új szabályozást vezet be az e-cigarettákra a 28/2024-es kormányrendelet alapján, amely közelebb hozza azok kezelését a hagyományos dohánytermékekéhez – írja a Tobacco Reporter.
Az intézkedések részeként 21 évben határozzák meg a vásárlási korhatárt, korlátozzák a reklámokat – beleértve a közösségi médiát is –, valamint maximálják a nikotintartalmat. Kötelezővé válnak a képi egészségügyi figyelmeztetések, és új füstmentes zónákat is kijelölnek.

A kormány célja a közegészségügyi védelem erősítése, különös tekintettel a fiatalok hozzáférésének és a marketinggyakorlatoknak a visszaszorítására. További részletszabályok kidolgozása folyamatban van.
