Az oroszországi Nyizsnyij Novgorod régióban mintegy 550 kiskereskedő önként kivonta a forgalomból az e-cigarettákat és töltőfolyadékokat. A lépés egy átfogó szigorítási hullám része, amely a termékkategóriát érinti, és egy esetleges országos tiltás előkészítését vetíti előre – írja a Tobacco Reporter.
A regionális hatóságok szerint az intézkedés a 2025-ben indított önszabályozási program eredménye, amely arra ösztönözte a vállalkozásokat, hogy hagyják el ezt a piacot. A döntést a hamisított termékek terjedésével és a szabályozás hiányosságaival indokolták.

Közben az ellenőrzések is szigorodtak, több üzletet bezártak szabálysértések miatt. A hatóságok egyértelmű jelzése szerint a közeljövőben akár szövetségi szintű tiltás is életbe léphet az e-cigaretták értékesítésére.
