Először márciusban írtunk arról, hogy Svédországban – Magyarországhoz hasonlóan – betilthatják a nem dohányízű e-cigaretta ízesítéseket. Az aromákra vonatkozó tiltás megszavazása előtt, május végén a World Vapers Alliance e-cigis érdekvédelmi szervezet levelet írt a svéd képviselőknek, arra kérve őket, hogy ne voksoljanak a korlátozás mellett.
Úgy fest, az e-cigisek elérték a céljukat, ugyanis a svéd parlament június 21-i ülésén végül nem fogadta el a szigorító szándékú törvényjavaslat ezen részét – írja a Vaping360.com. Az „Új nikotintartalmú termékekre vonatkozó szigorúbb szabályozás” elnevezésű törvényjavaslat nagy részét elfogadta a Riksdag, ám az e-cigaretta ízesítéseire vonatkozó tilalom bevezetése ellen voksolt 177 képviselő 126 ellenében (46-an távol maradtak).

Egy konzervatív képviselő azzal érvelt a svéd Vejpkollennek nyilatkozva, hogy az ízesítések tilalma egy olyan új terméknél, amely csökkentheti a dohányosok arányát, nem áll összhangban a célul kitűzött ártalomcsökkentéssel.
Európában egyébként összesen hét országban tiltották már be az e-cigaretták nem dohányízű ízesítéseit: Dánia, Észtország, Finnország, Hollandia (2023 januárjában lép életbe), Litvánia (2022. július 1-jén lép életbe), Magyarország és Ukrajna.
