Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nyílt levelet írtak az e-cigarettázók a svéd parlamentnek
A World Vapers Alliance nyílt levélben kéri a svéd parlamentet, hogy oldják fel az aromákra vonatkozó tiltást.

A csoport az országgyűlés épülete elé vonult annak ülése alatt és nyílt levélben nyújtották be kérvényüket, miben a tilalom ellen való szavazásra buzdították a képviselőket – írja a Tobacco Journal.

Ahogyan arról korábban mi is beszámoltunk, év elején a svéd kormány olyan törvényjavaslatot terjesztett elő, amely betiltana minden nem dohány ízesítésű e-cigaretta aromát a nikotinos és nikotinmentes termékekben egyaránt. Ha a törvényjavaslatot elfogadják, az 2023. január 1-jén lépne hatályba.

Fotó: Elsa Olofsson (Unsplash)

Michael Landl, a World Vapers' Alliance vezetője így nyilatkozott:

„Első kézből profitáltam az e-cigarettázásból, és sikerült füstmentesnek maradnom az elmúlt néhány évben. A legtöbb dohányoshoz hasonlóan én is próbáltam megtalálni a cigarettától való szabadulás módját, de semmi sem működött nálam, sem a tapaszok, sem a rágógumik, sem az inhalátorok. Az e-cigaretta (és különösen az ízesített változata) volt a megmentőm. Hozzám hasonlóan világszerte milliók vannak, akik egészségesebbek és jobb életet élnek az e-cigarettának köszönhetően.”

Landl a Yale School of Public Health-re hivatkozva hozzátette, az ízesített e-cigaretták betiltásának súlyos közegészségügyi következményei lennének, ugyanis több mint 150 ezer svédet taszíthat vissza a dohányzáshoz.