Sri Lanka megerősítette elkötelezettségét a „dohányfüstmentes generáció” megteremtése mellett, különös hangsúlyt helyezve a fiatalok dohányzásának megelőzésére – írja a Tobacco Journal International.
Egy az idei Dohányzásmentes Világnap alkalmából Colombóban rendezett eseményen Sunil Kumara Gamage ifjúsági és sportminiszter kiemelte: az önfegyelem és a társadalmi felelősségvállalás kulcsfontosságú a jövő generációinak védelmében. Hangsúlyozta, hogy a felnőtteknek is szerepet kell vállalniuk a dohányzásmentes életmód népszerűsítésében.

Dr. Hansaka Wijemuni egészségügyi miniszterhelyettes elmondta, hogy a kormány célja egy „dohányfüstmentes generáció” létrehozása, mivel a dohányzók többsége már tizenéves korában rászokik. Szerinte a megelőzés a leghatékonyabb eszköz a nem fertőző betegségek visszaszorítására, noha korosztályos dohányvásárlási tilalom egyelőre nem került szóba.
A hatóságok emellett továbbra is figyelemmel kísérik a dohányipar tevékenységét, és erősítik a lakossági tájékoztatást, valamint a dohányzásellenes szabályozás végrehajtását.
