Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Spanyolországot arra kérik, maradjanak legálisak az e-cigi ízesítések

Egy e-cigis érdekvédelmi szervezet lobbizik ezért a spanyol kormánynál.

A Független Európai E-cigaretta Szövetség (IEVA) arra kérte Spanyolországot, hogy tartózkodjon az ízesített e-cigaretták betiltásától – írja a Tobacco Reporter.

Az érdekvédelmi szervezet szerint a javasolt intézkedés számos kockázatot rejt magában.

Képünk illusztráció (Forrás: Ideogram.ai)

Az ízesített e-cigaretta töltőfolyadékok tényleges betiltása a spanyol piacon a veszélyes, nem megfelelően ellenőrzött termékekkel folytatott feketepiaci tevékenységek fellendüléséhez fog vezetni”

– írta közleményében az IEVA. Ezen túlmenően a csoport figyelmeztetett, hogy ez a hagyományos cigarettát fogyasztók arányának növekedését fogja okozni, és veszélybe sodor több mint 3000 munkahelyet a spanyol e-cigi iparban, ami az adóbeszedés csökkenésével az állami bevételek csökkenéséhez vezet.

Az IEVA a jelenleg zajló nyilvános konzultáció során osztotta meg aggályait.