A Független Európai E-cigaretta Szövetség (IEVA) arra kérte Spanyolországot, hogy tartózkodjon az ízesített e-cigaretták betiltásától – írja a Tobacco Reporter.
Az érdekvédelmi szervezet szerint a javasolt intézkedés számos kockázatot rejt magában.

„Az ízesített e-cigaretta töltőfolyadékok tényleges betiltása a spanyol piacon a veszélyes, nem megfelelően ellenőrzött termékekkel folytatott feketepiaci tevékenységek fellendüléséhez fog vezetni”
– írta közleményében az IEVA. Ezen túlmenően a csoport figyelmeztetett, hogy ez a hagyományos cigarettát fogyasztók arányának növekedését fogja okozni, és veszélybe sodor több mint 3000 munkahelyet a spanyol e-cigi iparban, ami az adóbeszedés csökkenésével az állami bevételek csökkenéséhez vezet.
Az IEVA a jelenleg zajló nyilvános konzultáció során osztotta meg aggályait.
