Az Oxford University Press által a Nicotine & Tobacco Research című szaklapban megjelent új tanulmány szerint azok a dohányosok, akik e-cigarettára váltanak, nagyobb valószínűséggel hagyják abba a hagyományos cigarettát – írja a Tobacco Reporter.
Korábbi kutatások azt mutatták, azok a dohányosok, akik elkezdtek e-cigarettázni, többnyire folytatták mellette a dohányzást.
Az Population Assessment of Tobacco and Health (PATH) Study egy országos longitudinális tanulmány a dohányzásról, mely az Egyesült Államok egész területéről származó felnőttek adatait gyűjti, jelen kutatás ezeket az adatokat vizsgálta.

A kutatók arra jutottak, hogy 2013 és 2016 között a dohányzást befejezők aránya az amerikai felnőttek körében statisztikailag nem különbözött az e-cigarettát használók és az e-cigarettát nem használók között. A leszokási arányok azonban a következő években megváltoztak; a kutatók itt azt találták, hogy 2018 és 2021 között az e-cigarettát nem használó dohányosoknak csak 20 százaléka hagyta abba a hagyományos cigarettát, de az e-cigarettát használó dohányosoknak mintegy 30,9 százaléka szokott le.
A tanulmány megjegyzi, hogy a vizsgálat időtartama egy olyan időszakot ölelt fel, amikor az e-cigaretta piaca bővült az Egyesült Államokban. Megjelentek a nikotinsót alkalmazó termékek, illetve az egyre nagyobb nikotintartalmú e-cigaretták a piacon. Ezzel párhuzamosan az állami és szövetségi kormányok különböző módokon korlátozták a dohányzást, egyebek között 21 évre emelték a dohányvásárlási korhatárt, valamint korlátozták az ízesített e-cigarettákat.
