Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Rekordot döntött a zimbabwei dohánytermelés

Eddig soha nem értékesítettek annyi dohánylevelet az afrikai országban, mint idén.

Zimbabwe új országos rekordot állított fel a dohánytermelésben: a márciusi értékesítési szezon kezdete óta több mint 300 millió kilogramm dohánylevelet értékesítettek – írja a Financial Afrik híradása nyomán a Tobacco Journal.

Képünk illusztráció (Forrás: Allexxandar / Freepik)

Ez a mennyiség meghaladja a korábbi, 2023-ban felállított 296 millió kilogrammos rekordot, és megerősíti az ágazat figyelemre méltó növekedését. A Dohányipari és Dohánymarketing Tanács (TIMB) szerint ez az eredmény nemcsak az ágazat ellenálló-képességére, hanem az értéklánc valamennyi érdekeltjének kemény munkájára is rávilágít. A szabályozó testület azonban hangsúlyozza, hogy a rekordmennyiségek nem öncélúak. A hangsúly most a helyi feldolgozásra, a mezőgazdasági termelők jövedelmének javítására, a piacok diverzifikálására és a fenntartható gyakorlatok bevezetésére helyeződik.

A 2021-ben indított dohányágazat-átalakítási stratégiai terv célja az volt, hogy az éves termelést 300 millió kilogrammra növelje, és 2025-re 5 milliárd dolláros iparágat építsen ki. A zimbabwei dohányt – mint a nemzetgazdaság „zászlóshajó” termékét – elsősorban olyan piacokra exportálják, mint Kína és Dél-Afrika, és jelentősen hozzájárul az exportbevételekhez és a vidéki lakosság megélhetéséhez.