Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Összefognak Zimbabwe és a Fülöp-szigetek dohánytermelői

A dohányipari értékláncát átalakítani tervező Zimbabwe sokat tanulna a Fülöp-szigetektől.

A zimbabwei és a Fülöp-szigeteki dohánytermelők partnerséget kötöttek, amelynek célja a szakértelem megosztása és a dohányágazat értékének növelése – írja a Tobacco Reporter.

Zimbabwe – amely 2024-ben 236 millió kg dohányt exportált 1,3 milliárd dollár értékben – elsősorban feldolgozatlan dohánylevelet exportál (98%-ban nyersen), ami lehetővé teszi a külföldi gyártók számára, hogy részesüljenek a feldolgozással járó magasabb profitból. Ezzel szemben a Fülöp-szigetek évente 46 milliárd cigarettát dolgoz fel, és erős képességeket fejlesztett ki a dohánygyártásban.

Képünk illusztráció (Fotó: Rawpixel.com / Freepik)

A zimbabwei tisztviselők stratégiai lehetőségként tekintenek az együttműködésre, hogy a Fülöp-szigeteki feldolgozási képességekből tanulva az értéklánc nagyobb részét belföldre helyezzék át.

A partnerség összhangban van Zimbabwe dohányipari értéklánc-átalakítási tervével, amelynek célja, hogy 2030-ra 5 milliárd dolláros dohányipart építsen ki. A terv a helyi feldolgozási kapacitás növelésére, több hazai befektetés biztosítására és az infrastruktúra, például a szárító és fermentáló létesítmények korszerűsítésére összpontosít. Emellett az afrikai ország a Fülöp-szigetekre irányuló feldolgozott dohányexport növelésében is lát potenciált.

Mindkét ország tisztviselői úgy vélik, hogy egymást kiegészítő erősségeik – Zimbabwe nyersdohány-termelése és a Fülöp-szigetek feldolgozási szakértelme – erős alapot teremtenek a kölcsönös előnyökkel járó növekedéshez a globális dohánypiacon.