Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Politikamentessé tenné az agrárkamarát a leendő agrárminiszter

Bóna Szabolcs reagált a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnökének lemondására.

Szakmai alapon működő, politikamentes, szolgáltató kamarára van szükség – reagált a leendő Tisza-kormány agrár- és élelmiszer-gazdasági miniszterjelöltje Papp Zsolt, a NAK eddigi elnökének lemondására. Az MTI cikke szerint Bóna Szabolcs csütörtökön a Facebook-oldalán azt írta, a lemondás

„első lépésként rendben van. Most jön a politikamentessé tétel. A kamara feladata nem az, hogy a hálózatot politikai kampány céljaira használja. Át kell világítani a költéseket. Felül kell vizsgálni a tagdíj rendszert. Meg kell vizsgálni a feladatokat. Demokratikus választási rendszert kell kialakítani. Szakmai alapon működő, szolgáltató kamarára van szükség. Egy köztestület célja a tagjainak az érdekképviselete, szolgálata és a működésükben a segítségnyújtás.”

Bóna Szabolcs (Fotó: Bóna Szabolcs / Facebook)

Amint arról társlapunk, a Store Insider is beszámolt, Papp Zsolt szerdán jelentette be, hogy országgyűlési feladatai miatt lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöki posztjáról, átvette képviselői mandátumát, és az új ciklusban az Országgyűlés Agrár- és Élelmiszer-gazdasági Bizottságának alelnöke lesz. Bejegyzése szerint ezek a feladatok teljes embert kívánnak, az új szerepkör még nagyobb felelősséggel jár, ezért távozik a kamara éléről. A NAK eddigi elnökét a 2024. szeptemberi országos küldöttgyűlés választotta meg az agrárkamara élére. Az Országgyűlésbe a Fidesz országos listájáról jutott be, a kormánypártok jelöltjeként egyéniben nem szerzett mandátumot.