Ausztria felé tartott az a bolgár kamion, amelyet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatósága pénzügyőrei az M1-es autópályáról tereltek le az ácsi pihenőhelyre – írta hétfői közleményében a hivatal. Az eset a mellékelt fotók metaadatai szerint még május 23-án történt.
A fuvarokmányok szerint a jármű pihentető holmikat szállított: párnákat és szőnyegeket. A pótkocsi rakománya annyira zsúfolt volt, hogy az egyenruhásoknak fel kellett mászniuk a tetejére, hogy rálássanak a középső sorokra. A párnák közé rejtve, öt raklapon összesen 65 ezer doboz, különféle márkájú, bolgár cigarettát találtak.
„És hogy mit mondott a sofőr, amikor lebukott? Semmit. Teljes némaságba burkolózott”
– írta közleményében a NAV. A lefoglalt csempészcigaretta értéke meghaladja a 159 millió forintot. Jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény miatt indult eljárás. Az elkövetőnek, több mint 220 millió forint bírsággal kell számolnia.
„A NAV pénzügyőrei az egész országban végeznek ellenőrzéseket, hogy kiszűrjék azokat a jogsértéseket, amelyek veszélyt jelentenek az emberek biztonságára, vagy az Európai Unió és tagállamainak gazdaságára”
– zárta közleményét a NAV.
