Leleményesen próbált meg átcsempészni összesen 2014 doboz cigarettát egy bolgár sofőr a röszkei határátkelőn. A német rendszámú Opel járműben a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei poggyászokba rejtett dobozokra bukkantak, majd a tüzetes átvizsgálás során a cigarettának kialakított rejtekhelyeket is találtak a rendszámtábla mögött, a küszöbben, a padló alatt és a kalaptartóban is.
A több ismert márkából származó, több mint 42 ezer szál dohányterméket a sofőr magáénak vallotta. Az eset miatt költségvetési csalás megalapozott gyanúja miatt indult eljárás a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságán – írja a NAV kedd reggeli sajtóközleményében.
Kezdők szerencséje?
Alig egy éve, hogy a NAV Bevetési Igazgatóságának kötelékéhez csatlakozott az a pénzügyőr, aki a 4-es számú főúton kiválasztott egy magyar rendszámú autót – és telibe trafált – áll a NAV keddi közleményében.
A pénzügyőrök épp Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében ellenőriztek, amikor úgy döntöttek, hogy a következő jármű kockázatelemzésen alapuló kiválasztását pályakezdő kollégájukra bízzák. A kiválasztás után kiderült, hogy a fiatal pénzügyőr gyanúja nem volt alaptalan: a jármű átvizsgálásakor 1 000 doboz magyar zárjegy nélküli cigaretta lapult a csomagtérben. A sofőr úgy nyilatkozott, hogy a dohánytermék nem az ő tulajdona, csak megbízták a fuvarral.
Az egyenruhások a több mint 2,5 millió forint értékű, adózatlan füstölnivalót lefoglalták, jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény miatt indítottak eljárást. A férfi több millió forint bírságra is számíthat.
Nyitókép forrása: Unsplash/Elsa Olofsson
