Múlt vasárnap, 2024. október 27-én a lengyelországi Poznańban tartották az idei lassúsági pipaszívó világbajnokságot, amelyen hat magyar vett részt, mindannyian az Aranyfüst Budapest versenyzői – közölte a klub a Facebook-oldalán.

A versenyen ugyanolyan Bróg pipát kapott minden induló (összesen 291-en, akik 21 ország 54 pipaklubját képviselték), s egységnyi mennyiséget kaptak a Stanislaw márka Scottish Autumn Flake elnevezésű dohányából.
A leghosszabb ideig (kereken két és fél óráig) az olasz Gianfranco Ruscalia tartotta életben a parazsat, ezzel ő lett a világbajnok – közölte honlapján a Nemzetközi Pipaklubok Bizottsága. A második helyen a lengyel Michał Perczyński végzett, míg a képzeletbeli dobogó harmadik fokára a szintén olasz Christian Dal Bo’ állhatott. Egyéniben a legjobb magyar Gábor István lett, aki a hatodik helyen végzett 2 óra 2 perc 7 másodperces idővel.
A nők különversenyében összesen 19-en indultak, a győzelmet az osztrák Elisabeth Dobnig szerezte meg 1 óra 40 perc 5 másodperces idővel. Az ezüstérmes a cseh Olga Boucká lett, míg a bronzérmes az amerikai Mary S. Wanta. Itt magyarok nem indultak.
A 71 résztvevős csapatversenyt a cseh Dýmka.net A nyerte, a második helyen a szintén cseh PC Brno végzett, míg a harmadikon az ÖPC – Austria 1 csapat. A magyar csapatok között a legjobb eredményt az Aranyfüst B-csapata érte el, 18. helyen végeztek).

