Az Ohio állambeli Columbusban tartott éves ülésén az Amerikai Polgármesterek Konferenciája elfogadott egy határozatot, amely támogatja az összes ízesített dohánytermék betiltását, beleértve az ízesített e-cigarettákat, mentolos cigarettákat és ízesített szivarokat is – írja a Tobacco Reporter.

A Campaign for Tobacco-Free Kids (CTFK) üdvözölte a lépést.
„Hálásak vagyunk az állásfoglalás támogatóinak, köztük Andy Schornak, a michigani Lansing; Justin Bibbnek, az ohiói Cleveland; Satya Rhodes-Conwaynek, a wisconsini Madison és Alix Desulme-nak, a floridai Észak-Miami polgármesterének határozott vezető szerepéért”
– mondta John Bowman, a CTFK amerikai programokért felelős alelnöke egy nyilatkozatban. A CTFK szerint a fiatalok e-cigaretta-használata továbbra is közegészségügyi válsághelyzetet jelent, amelynek hátterében az ízesített termékek állnak. 2022-ben több mint 2,5 millió amerikai fiatal volt jelenlegi e-cigarettahasználó, és 85 százalékuk számolt be ízesített termékek használatáról.
Az állásfoglalás támogatja a mentolos cigaretták betiltását is.
