A The Herald beszámolója szerint Zimbabwéban idén már 536 millió amerikai dollár (166 milliárd forint) bevételt hozott a dohányexport, amelynek keretében 81 millió kg-ot exportáltak, miközben az ország továbbra is törekszik az ágazatban a hozzáadott érték növelésére – írja a Tobacco Journal International.
Az exportteljesítmény jelentős növekedést jelent a tavalyi év azonos időszakához képest, amikor 49,7 millió kg-ot exportáltak 319,2 millió dollár értékben.

A jelentés szerint a Távol-Kelet maradt a domináns exportpiac, ide 47,9 millió kg-ot adtak el, átlagosan 8,18 USD/kg (2535 forint) áron. A második helyen Afrika állt 12,6 millió kg-mal, 64 millió dollár értékben (átlagosan 5,07 USD/kg), amelyet a Közel-Kelet követett (6 millió kg, 18,1 millió USD).
Zimbabwe 2026-ra kitűzött dohánytermelési célja várhatóan eléri a 400 millió kg-ot. A jelenlegi 2026-os értékesítési szezon a termőterület 15 százalékos növekedésén alapul, amely így 164 536 hektárra nőtt.
