Joe Biden amerikai elnök pénteken aláírta az első önálló szövetségi kannabiszreformról szóló törvényt – írja a National Law Review alapján a Tobacco Reporter.
A törvény célja, hogy szövetségi támogatást nyújtson a kannabiszról és annak lehetséges egészségügyi előnyeiről szóló kutatásokhoz.

A jogszabály egyebek között
- mechanizmust biztosít a kannabidiol és a kannabisz orvosi célú tudományos vizsgálatához;
- utat biztosít az Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatal (FDA) számára a kannabiszt tartalmazó, vagy abból származó gyógyszerek kereskedelmi célú előállításának jóváhagyásához;
- és védi az orvosokat, akik mostantól megvitathatják a kannabisz és a kannabiszszármazékok használatának lehetséges ártalmait és előnyeit.
Az elnök továbbra is ellenzi a kannabisz szövetségi legalizálását, de számos mérsékelt marihuána-reformmal kapcsolatos témával kampányolt, beleértve a kutatás előmozdítását, a dekriminalizálást és a kannabisz átminősítését az ellenőrzött anyagokról szóló törvény alapján.
