Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
12 százalékra csökkent a cigarettázók aránya az amerikai fiatalok körében
A Gallup legújabb kutatása szerint 20 év alatt kevesebb mint felére csökkent a cigarettázó fiatalok aránya.

Az elmúlt 20 évben 35 százalékról 12 százalékra csökkent a cigarettázók aránya az amerikai fiatalok körében a Gallup felmérésének eredményei szerint – írja a The Hill.

A 18 és 29 év közöttiek körében a csökkenés mértéke több mint kétszerese volt bármely más mért korcsoporténak. A felmérés 2001-es kezdete óta a fiatal felnőttek 2012-vel bezárólag minden más korcsoportnál nagyobb arányban cigarettáztak.

Történelmileg a cigarettázás szorosan összefügg az iskolai végzettséggel is, mivel a főiskolai diplomával rendelkező fiatal felnőttek sokkal kisebb valószínűséggel dohányoznak, mint azok, akik nem végeztek felsőfokú tanulmányokat.

Az adatok azt mutatják, hogy a cigarettázás arányának csökkenése nagyobb mértékű volt a főiskolát nem végzettek körében (39 százalékról 14 százalékra), mint a diplomával rendelkezők körében (17 százalékról 7 százalékra). A fiatal férfiak és nők körében nagyjából azonos mértékű csökkenést dokumentáltak.

Fotó: Cottonbro Studio / Pexels

A hagyományos cigaretta fogyasztásának csökkenésével ellentétben folyamatos növekedést mutat az e-cigaretta használata. A Gallup azt látja az adatokban, hogy a tizenévesek egyre fiatalabb korban és egyre intenzívebben válnak e-cigaretta függővé. Bár 2019 és 2022 között az amerikai felnőttek átlagosan csak 7 százaléka számolt be arról, hogy e-cigarettát szívott, ez az átlag a fiatal felnőttek körében jóval magasabb, 19 százalék volt a Gallup adatai szerint.

Az e-cigarettázás terjedését a fiatal felnőttek körében a marihuánafogyasztás növekedése is kísérte. 2013 és 2015 között a fiatal felnőttek 17 százaléka mondta, hogy marihuánát szívott. Ez az arány 2019 és 2022 között 26 százalékra emelkedett.