Június 24-től jelentősen szigorodtak a dohányzási és nikotinfogyasztási szabályok Moldovában – írja a Tobacco Reporter.
Az új jogszabály a cigaretták, a hevített dohánytermékek, az e-cigaretták és a vízipipák használatát számos további nyilvános helyen tiltja, egyebek mellett sportlétesítményekben, strandokon, vízi parkokban, állatkertekben, föld alatti gyalogos átjárókban, utasvárókban és több társasházi közös területen. Emellett tilos dohányozni vagy e-cigizni a középületek bejárataitól és szellőzőrendszereitől számított 10 méteren belül.

A szabályszegőkre a korábbinál jóval magasabb bírságok várnak. A tiltott helyen dohányzó magánszemélyek pénzbüntetést vagy közösségi munkát kaphatnak, míg a szabályokat megszegő vállalkozások és ingatlankezelők ismételt jogsértés esetén akár működési korlátozással is szembenézhetnek.
A törvény emellett betiltja a nikotinpárnák forgalmazását, és szigorúbban lép fel a fiatalkorúaknak történő dohánytermék-értékesítés ellen. A moldovai egészségügyi hatóságok szerint az intézkedések célja a fiatalok nikotinfogyasztásának visszaszorítása és az uniós szabályozáshoz való közeledés.
