A hivatalos becslések szerint az Egyesült Királyságban minden 10 fiatal felnőttből kevesebb mint egy dohányzik, ami a 12 évvel ezelőtti adathoz (akkor a 18–24 évesek negyede dohányzott) meredek csökkenést jelent – írja a BBC.
A brit felnőttek körében a dohányzók aránya az elmúlt évtizedben csökkent, és a becslések szerint a 2023-as végleges adat azt mutatja majd, hogy 12%, azaz hatmillió ember dohányzott – állítja a brit Nemzeti Statisztikai Hivatal (ONS).

Az ONS adatai szerint 2023-ban a dohányzó felnőttek aránya:
- 11,6% Angliában,
- 12,6% Walesben,
- 13,5% Skóciában és
- 13,3% Észak-Írországban.
Ez a 2011-es 20%-hoz képest jelentős csökkenés.
Az ONS külön adatai szerint az e-cigaretta használata továbbra is növekszik, a legtöbben a 16–24 évesek körében e-cigiznek (15,8%). Az e-cigik használata azonban 2022 óta a 25–34 évesek körében nőtt a legnagyobb mértékben. Az Egyesült Királyságban 2023-ban mintegy 5,1 millióan használtak e-cigarettát – a 16 éves és idősebbek 5,9%-a minden nap, ami némileg magasabb az előző évinél, míg további 3,9% alkalmanként.
