Tobacco
Becsült olvasási idő: 0 perc
Jégeső pusztította el a floridai dohánytermést

A Florida Sun Grown dohányleveleket szivarok készítéséhez használták volna fel.

Kedden egy heves jégeső rövid idő alatt elpusztította az összes gyönyörű dohánynövényt, amelyet Jeff Borysiewicz nagy gondossággal termesztett a floridai Clermontban – írja a Cigar Journal.

Fotó: Jeff Borysiewicz / Cigar Journal

Sajnos a tavaszi termésünk teljesen megsemmisült. Ez mind a gazdálkodás része. A jót a rosszal együtt kell elviselni. Ha könnyű lenne értékes szivardohányt termeszteni, mindenki ezt csinálná”

– mondja Borysiewicz. A növényeket március elején ültették el, és tegnapelőttig pompásan virágoztak. Borysiewicz – szerencsére – évente kétszer ültet, és most minden reménye az őszi termésben van.