Finta József építész tervei alapján 1994 őszén kezdődtek a Teve utcai Rendőrpalota építési munkálatai. A Rendőrségi Igazgatási Központot végül 1997. október 1-jén adták át, közös székházba került tehát az akkori Országos Rendőr-főkapitányság, Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság – írta a Rendőrmúzeum birtokában álló tárgyakat bemutató sorozatában a Zsaru Magazin.
Merthogy az épület átadójának emlékére angol és magyar nyelvű gyufasorozat is készült, a képeken az utóbbi változat látható.


„A Rendőrpalota illusztrációjával ellátott tárolódobozban, 4×5-ös elrendezésben, időrendi sorrendben kaptak helyet a magyar rendőrség története során rendszeresített jellegzetes egyenruhák színes grafikái az 1848 és 1957 közötti korszakokból (bár az 1945–1956 közötti időszak nem jelenik meg rajtuk). A gyufásdobozok alsó oldalán angol és magyar nyelven olvasható a képen látható rendőr megnevezése és a viselt egyenruha rendszeresítésének éve”
– fogalmazott cikkében Androvicz Gábor.
A gyufák történetéről a Tobacco 2022/10-es számában írtunk, ide kattintva olvashatja.
