Amint arról tavaly nyáron már beszámoltunk, a Csongrád-Csanád vármegyei Maroslele főterén áll egy száz éve épült trafik, amelyben az önkormányzat – az egykori építtető és üzemeltető rokonainak javaslatára – trafikmúzeumot kíván kialakítani. Dimba Tibor polgármester már akkor jelezte, arra kéri a környékbelieket, hogy ha vannak még trafikban vásárolt termékei, vagy trafikokkal kapcsolatos dokumentumai, fotói, jelentkezzenek nála, hogy gazdagodjon a tárlat.
A Promenad24 hétfőn arról írt, újabb egyeztetés zajlott a kezdeményezők és az önkormányzat képviselői között a múzeumról. A cikkből kiderült, hogy a tárgyi emlékeket még mindig várják. Az épületet kívül-belül korszerűsítik, benne tárlatot hoznak létre, míg külső falán emléktáblát helyeznek majd el. A tervek szerint 2025 első felében meg is nyílna az országban is egyedülállónak számító trafikmúzeum.
