A belga egyetemen már január 1-jén életbe lépett az az új szabályozás, amellyel megtiltották a dohányzást az intézmény épületeinek bejáratától számított 10 méteres körzetben. Az új tanév szeptember 22-i kezdetétől érvényes szigorítással pedig az egyetem összes szabadtéri területére és az intézmény parkolóira is kiterjesztették a tilalmat.
Az egyetem területén mostantól tilos úgy a füstképzéssel járó, mint a füstmentes dohányzás. Az új rendelkezést a VRT belga műsorszolgáltató ismertette internetes oldalán csütörtökön, méghozzá az egyetem közleménye nyomán – írja az MTI.

Tavaly nyáron az egyetem flamand és angol nyelvű táblákat helyezett ki a dohányzási tilalom bevezetéséről – mondta Herwig Leirs, az egyetemen rektora. A hamutartókat eltávolították, és immár nem található egyetlen dohányzófülke sem az egyetem területén – tette hozzá. Noha vannak olyan külföldi egyetemek, melyek már teljesen füstmentesek, az Antwerpeni Egyetem az első Flandriában – emelte ki.
„Ezzel hozzájárulunk az egészséges környezethez, és aktívan dolgozunk a füstmentes generációért”
– tette hozzá a rektor.
