Idén is balatoni borok nyerték a Magyar Bor Nagydíjat: a fehérborok között a badacsonyi Földi Bálint 2024-es Kéknyelűje, a vörösboroknál pedig a balatonfüredi Zelna Borászat 2021-es Peregrina házasítása bizonyult a legjobbnak. A Dr. Kosárka József Emlékdíjat a szekszárdi Vesztergombi Pince kapta – írja az MTI.

A Magyar Borszakírók Köre többfordulós versenyben választja ki a díjazottakat: a tagok először 5 évnél nem idősebb, magas minőségű fehér- és vörösborokat jelölnek, majd szűkítéssel alakul ki a Super 12 mezőnye, amelynek legjobbjait vakkóstolással döntik el. Idén a Balaton borrégió borai domináltak a toplistán, de több más borrégió is képviseltette magát.
A 2025-ös díjakat január 10-én adják át Székesfehérváron, a Nagy Fehérvári Bormustrán, ahol a két nagydíjas borász közös mesterkurzust is tart. A Super 12-es borok listája elérhető a Magyar Borszakírók Köre honlapján.
