Az Európai Csalás Elleni Hivatal EU-s diplomaták hálózatát derítette fel, akik egy délkelet-ázsiai irodából működtettek illegális szivar-, cigaretta- és alkoholüzletet, a csempészetet is maguk végezték – írja a Ma7.
A dokumentáció szerint az érintett követek adómentesen vásároltak árukat, majd továbbadták azokat az azonos diplomáciai kiváltságokkal rendelkező cinkosok kiterjedt hálózatának. Ők a saját országukban dobták piacra, vagy gyakrabban csempészték be más, általában szomszédos országokba az illegális árut.

„A nyomozók megállapították, hogy ezek az alkalmazottak aktívan részt vettek egy olyan rendszerben, amelynek célja az importra kivetett héa és jövedéki adó megkerülése volt”
– áll az OLAF 2023-as éves jelentésében.
Diplomáciai mentességük miatt az elkövetők névsorát a hatóság nem hozhatja nyilvánosságra.
