Vasárnap két szabadkai személyt tartóztattak le csempészet vádjával – írja a Szabad Magyar Szó.
A férfiak egy Fiat gépkocsiban próbáltak átkelni a szlovák határon, a járműben pedig 5670 doboz cigarettát rejtettek el, melyet a határőrök lefoglaltak. A gyanúsítottak 48 órás őrizetbe kerültek, hamarosan eljárás indul ellenük.

Ezzel párhuzamosan számolt be a Maszol arról, hogy a román rendőrök idén már több mint 15 millió szál cigarettát foglaltak le. A termékek elkobzása mellett 595 bírságot szabtak ki összesen 4 635 600 (kb. 365 millió forint) értékben a cigaretta és más dohánytermékek feldolgozásával és kereskedelmével kapcsolatos jogszabályok megsértése miatt.
A Román Rendőr-főkapitányság azt is elárulta, 2024 első hét hónapjában 5423 gazdasági és pénzügyi jellegű bűncselekményt derítettek fel.
