Amint arról tavaly év végén beszámoltunk, a Magyar Sörgyártók Szövetsége először lépett együttműködésre a Kisüzemi Sörfőzdék Egyesületével. A kooperáció gyümölcse egy közös kisfilm lett, amelyet le is vetítettek a sörest vendégeinek. Mint elhangzott, korábban nem volt együttműködés a felek között, s a kisfilm egyévnyi közös gondolkodás eredményeként született meg.
A közös kampány, amely az 1 Magyar Sör címet kapta, február 9-én, hétfőn indult el.
„A magyar sör nem egyféle. Nem egy ízlés, nem egy alkalom, nem egy történet. Van, aki a klasszikus ízeket választja, van, aki új sörstílusokat fedez fel, van, aki az élményt keresi, és van, aki tudatosan dönt. Bárhogyan is választunk, van bennünk valami közös: mindenkinek van egy jó magyar sör”
– áll a Magyar Sörgyártók Szövetsége honlapján. Itt az is olvasható, hogy az „»1« nem egyetlen sört, márkát vagy stílust jelent. Nem rangsor és nem verseny. Az »1« egy közös minőségi mércét jelöl, amelyhez minden magyar sör kapcsolódhat. Egy alapot, amelyre a sokféleség épül, és amely képes összekötni különböző ízléseket egy asztalnál.”
A kampány központi elemének számító kisfilmet már mindenki megnézheti:
Nyitókép forrása: Magyar Sörgyártók Szövetsége
