A partnerségi megállapodás kiterjed közös képzések és workshopok szervezésére – közölték a felek az MTI-vel.

Az együttműködési megállapodás elsődleges célja a magyar vállalkozások kiberbiztonsági és ESG-felkészültségének javítása, a NIS2 (Európai Uniós kibervédelmi irányelv) követelményeinek hatékony és arányos teljesítése, valamint a szabályozási megfelelésből fakadó adminisztratív és pénzügyi terhek csökkentése – idézte a közlemény Nagy Lászlót, az SZTFH elnökét.
Nagy Elek MKIK elnök szerint a tudásmegosztás, az új digitalizációs megoldások alkalmazására és az annak biztonságát garantáló szabályozás elsajátítása a vállatok versenyképességének erősítését szolgálja.
