Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 0 perc
Együttműködési megállapodást kötött az MKIK az SZTFH

Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) azzal a céllal, hogy segítsék a magyar vállalkozásokat kiberbiztonsági és fenntarthatósági célkitűzéseik elérésében, ezzel versenyképességük növelésében.

A partnerségi megállapodás kiterjed közös képzések és workshopok szervezésére – közölték a felek az MTI-vel.

Nagy Elek, az MKIK elnöke és Nagy László, az SZTFH elnöke (Fotó: SZTFH)

Az együttműködési megállapodás elsődleges célja a magyar vállalkozások kiberbiztonsági és ESG-felkészültségének javítása, a NIS2 (Európai Uniós kibervédelmi irányelv) követelményeinek hatékony és arányos teljesítése, valamint a szabályozási megfelelésből fakadó adminisztratív és pénzügyi terhek csökkentése – idézte a közlemény Nagy Lászlót, az SZTFH elnökét.

Nagy Elek MKIK elnök szerint a tudásmegosztás, az új digitalizációs megoldások alkalmazására és az annak biztonságát garantáló szabályozás elsajátítása a vállatok versenyképességének erősítését szolgálja.