Türkmenisztán elnöke, Serdar Berdymukhamedov példátlan dohányzásellenes mozgalmat indított, és elrendelte, hogy az ország két éven belül vessen véget a dohányzásnak – írja a Tobacco Reporter a France24alapján.
A mozgalom magában foglalja a dohánytermékek illegális importja és értékesítése eleni harcot, beleértve a vízipipák és az elektronikus cigaretták elleni fellépést is.

„Államunk egy példátlan méretű, hatalmas dohányellenes mozgalmat fog indítani, hogy segítse a világ dohánymentes országainak bővítését”
– mondta Berdymukhamedov.
Az elnök tervei szerint 2025-re az ország dohánymentes lesz. Jelenleg is szigorú dohányzásellenes intézkedések vannak érvényben, többek között reklámozási és nyilvános dohányzási tilalom.
