Dolgozói harminc százalékát elküldi a Juul Labs, miután továbbra is csődközelben áll a vállalat az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatal (FDA) intézkedéseinek nyomán – írja a Világgazdaság.
Ahogyan arról korábban mi is beszámoltunk, az FDA döntéseinek következtében a vállalat csaknem teljes tevékenységét be kellett szüntesse. Ugyanakkor miután azt állították, a kormányzati szerv hatezer oldalnyi egészségügyi dokumentációt hagyott figyelmen kívül a döntés meghozatalakor, a hatóság visszavonta ezen intézkedéseit.
Később a Juul beleegyezett, hogy 438,5 millió dollárt (nagyjából 170 milliárd forintot) fizet 34 amerikai állam és terület keresetének rendezésére, amely szerint a cég alábecsülte termékei kockázatait és kiskorú vásárlókat célzott meg marketingtevékenységével.
Ezen felül a Juul elvesztette vezető pozícióját az e-cigaretta piac kiskereskedelmi szegmensében, mivel az elmúlt években a Vuse és több száz másik eldobható e-cigaretta termék növekedésével kellett szembenéznie, ami kevesebb mint felére csökkentette piaci részesedését.

A Juul tavaly ősszel már tárgyalásokat folytatott az Altriával egy lehetséges üzletről, amelynek célja a Juul nemzetközi üzletágának eladása vagy az amerikai szellemi tulajdoni licenc átadása lett volna, de ezek a tárgyalások szeptemberben félbe szakadtak. A The Wall Street Journal forrásai szerint a Juul vezérigazgatója, K.C. Crosthwaite és más Juul-vezetők januárban Svájcba utaztak, ahol a JTI és a PMI dohánycégekkel egyeztettek.
A mostani elbocsátások után a vállalatnál mindössze 650 munkavállaló marad a korábbi 4 ezerhez képest.
„Dolgoztunk, harcoltunk, lépéseket tettünk annak érdekében, hogy instabilból stabillá váljunk”
– mondta Crosthwaite hozzátéve, szilárdan hisznek abban, hogy termékalkalmazásaik megérdemlik az FDA-engedélyt.
A cég szóvivője azt is elárulta, egyelőre nem fontolgatják csődbejelentést.
