A hongkongi hatóságok az egész városra kiterjedő tilalmat javasoltak az e-cigarettapatronok és az ízesített dohánytermékek nyilvános helyeken történő használatára és birtoklására – írja a South China Morning Post alapján a Tobacco Reporter.
A nyilvános tilalom csak az intézkedés első szakasza lenne, a második szakasz pedig a nem nyilvános helyekre is kiterjedne.

A javaslatra egy heves nyilvános vita után került sor, amelynek során a kormány 10 olyan intézkedést hirdetett, amelyek célja a város 7,8%-os dohányzási arányának csökkentése.
Több üzleti vezető arra figyelmeztetett, hogy a tilalom elriasztaná a látogatókat és üzletembereket attól, hogy a városba jöjjenek.
