A CBS News által idézett szóvivő szerint az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatal „az elkövetkező hónapokban” véglegesíti a mentolos cigaretták és ízesített szivarok értékesítésének betiltására vonatkozó szabályokat – írja a Tobacco Reporter.
Amikor az FDA 2022 áprilisában bejelentette, hogy betiltja az ízesítést, 2023 augusztusát jelölte meg határidőként a részletek kidolgozására. A múlt hónapban azonban a hivatal nem tett bejelentést.
Miközben a cigarettázók száma az Egyesült Államokban történelmi mélypontra csökkent, a Centers for Disease Control szerint a mentolos ízesítésű cigarettát szívók aránya növekszik.

A dohányipari vállalatok ragaszkodnak ahhoz, hogy a dohányzás egészségkárosító hatásának csökkentésére jobb módszerek is léteznek, mint a mentolos cigaretták betiltása.
„A más piacokról – egyebek között Kanadából és az EU-ból – származó bizonyítékok, ahol hasonló tilalmakat vezettek be, azt mutatják, hogy a cigarettafogyasztásra nincs nagy hatással”
– mondta Luis Pinto, a Reynolds American Inc. vállalati kommunikációért és médiakapcsolatokért felelős alelnöke.
Szakértők szerint még ha az FDA országos tilalmat is vezet be, akkor is évekbe telhet, mire az életbe lép, mivel a dohányipari vállalatok valószínűleg bíróságon támadják majd meg az intézkedést.
