Betiltaná a beltéri dohányzást Szerbia, Danica Grujičić egészségügyi miniszter állítása szerint már holnap bevezetné az új jogszabályt, ám még egyeztetni kell a tilalmi jogszabályt más törvényekkel – írja a Szabad Magyar Szó a miniszterasszony N1-nek adott nyilatkozata alapján.
„Fontos a büntetőpolitika, amit jól kell végrehajtani, vagyis rendszeresen kellene ellenőrzéseket végrehajtani. Ha 5000 dinárt kérsz attól, akinek tele van a kávézója és áll bent a füst, akkor nem csináltunk semmit. De ha egymillió dináros bírságot kell fizetnie, akkor szerintem meggondolja magát”
– mondta Grujičić.

Hozzátette, Szerbiában egyre sűrűbben fordul elő a tüdőrák, a betegséggel diagnosztizáltak 95 százaléka pedig dohányzik.
