Tobacco

Rovat:

Munkahely
Becsült olvasási idő: 1 perc
A millennial generáció tagjai tartják a legkevesebb cigiszünetet

A legtöbb cigiszünetet a Z generáció tagjai tartják egy közelmúltban lezajlott kutatás szerint.

Egy közelmúltban lezajlott kutatás szerint a dohányosok évente egy héttel dolgoznak kevesebbet a cigarettaszünetek miatt, mint nem dohányzó munkatársaik – írja a brit The Telegraph.

A megkérdezett dohányosok több mint fele (52 százalék) azt mondta, hogy naponta többször is elhagyja a munkaállomását, hogy cigizzen vagy e-cigizzen – derül ki a brit Nemzeti Statisztikai Hivatal (ONS) kutatásából.

Képünk illusztráció (Fotó: Louie Castro-Garcia / Unsplash)

A megkérdezettek egyharmada azt mondta, hogy egy munkanapon 20 percet tölt a szabadban dohányzással, míg az átlag öt és tíz perc között van. Ez azt jelenti, hogy egy átlagos dohányos körülbelül 39 órát tölt cigarettaszünetekkel a munkaév során, ami azt jelenti, hogy hat teljes munkanapot tölt távol a munkaállomásától munkaidőben.

A legtöbb cigarettaszünetet a Z generáció – a kilencvenes évek közepe és 2021 eleje között születettek – tagjai iktatták a munkanapjaikba. Szorosan követik őket a „boomer-generáció” tagjai, akik 1946 és 1964 között születtek. Az 1965 és 1980 között született X generáció valamivel kevesebb időt töltött dohányzással, mint a boomerek, míg a millennialok – a nyolcvanas és kilencvenes években születettek – tartották a legkevesebb cigarettaszünetet.