Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Legnagyobb számban nem a leszakadó rétegek dohányoznak Ausztráliában

Egy új tanulmány cáfolni látszik a közhidelmet.

Az Ausztrál Nemzeti Egyetem (ANU) országos tanulmánya szerint a közhiedelemmel ellentétben az ausztrál dohányosok többsége képzett, foglalkoztatott és jó mentális egészségnek örvend – számol be az ABC News alapján a Tobacco Reporter.

A tanulmány vezető szerzője, Emily Banks szerint az eredmények segítenek majd lebontani a dohányzó embereket övező stigmákat, valamint biztosítják, hogy a támogatás célzottan azokat az embereket érje el, akiknek szükségük van rá.

„A dohányzás továbbra is Ausztrália vezető oka a korai halálozásnak és a rokkantságnak, ezért létfontosságú, hogy jobban megértsük, kik dohányoznak, és miért teszik ezt. A dohányzó embereket gyakran megbélyegzik és sztereotípiák szerint iskolázatlanoknak, munkanélkülieknek és mentálisan betegeknek tartják”

– nyilatkozta Banks.

Képünk illusztráció (Fotó: Joey Csunyo / Unsplash)

„Elemeztük az ausztráliai dohányzásra vonatkozó országos reprezentatív adatokat, hogy jobban megértsük, kik dohányoznak a lakosságunkban. Azt találtuk, hogy Ausztráliában körülbelül 2,5 millió ember dohányzik naponta. A dohányzók körülbelül 60 százaléka férfi, 65 százalékuk nagyvárosokban él, és 92 százalékuk nem őslakos. Emellett 69 százalékuk elvégezte a 12. osztályt, a munkaképes korúak 69 százalékának van fizetett állása, és 73 százalékuknak jó a mentális egészsége”

– tette hozzá  Jessica Aw, az ANU orvostanhallgatója, aki kiemelte, hogy bár a dohányzás gyakoribb a strukturális hátrányokkal küzdő emberek körében, mint például a távolabbi területeken élők, az őslakosok, az alacsonyabb iskolai végzettségűek és a szegénységben élők, a dohányosok többsége képzett, foglalkoztatott és jó mentális egészségű.