Több mint 1200 közegészségügyi szakember sürgeti a brit parlamentet, hogy minél előbb fogadja el a dohány- és elektromoscigaretta-törvényt, amelynek célja a fiatal generációk egészségének biztonsága. Az aláírók szerint a reform jogszabály intézkedései túl fontosak ahhoz, hogy lekerüljenek a napirendről – írja a The Guardian.
A Lordok Háza – fél évvel az alsóházi elfogadást követően – ezen a héten kezdi el részletesen vizsgálni a javaslatot. A törvénytervezet értelmében azok, akik 2009. január 1-jén vagy később születtek, soha nem vásárolhatnának dohányterméket. Emellett szigorúbb korlátozások jöhetnek az e-cigaretták csomagolására, marketingjére és ízesítéseire, válaszul a gyorsan növekvő fiatalkori használatra.
Hazel Cheeseman, az Action on Smoking and Health (ASH) dohányzásellenes lobbiszervezet ügyvezetője szerint minden héten fiatalok ezrei szoknak rá a dohányzásra, amely az életüket is megrövidítheti. Hangsúlyozta, hogy a dohány különösen ártalmas termék, amely hosszú távon használóinak több mint felét megöli.
A legfrissebb adatok alapján az Egyesült Királyságban a felnőttek 11,9 százaléka dohányzik, ami mintegy 6 millió embert jelent. Peter Roderick, a közegészségügyi igazgatók szövetségének szóvivője úgy véli, a törvény lehetőséget adna arra, hogy még több életet mentsenek meg és egészségesebb jövőt biztosítsanak azoknak, akik ma még nem dohányoznak.
Nyitókép forrása: Freepik/wirestock
