Három romániai országgyűlési párt képviselői közös törvénytervezetet nyújtottak be, amely a hagyományos dohányzáshoz hasonlóan minden zárt nyilvános térben betiltaná az e-cigaretták és a hevített dohánytermékek használatát – írja a 2FIRSTS.
A javaslat célja egy jelenlegi jogi kiskapu bezárása. A tervezet ezért újradefiniálná a „dohányzás” fogalmát, beleértve minden olyan aeroszol belélegzését, amely dohány, nikotin vagy egyéb anyagok hevítéséből és porlasztásából származik.

A kezdeményezők kiemelték, a passzív kitettség jelentősen rontja a beltéri levegő minőségét, a WHO pedig már korábban figyelmeztetett a káros finompor-koncentráció növekedésére. A szakmai szerveket képviselő Román Pneumológiai és Kardiológiai Társaság szintén támogatja a szigorítást, hangsúlyozva, hogy ezen eszközök „egészséges alternatívaként” való beállítása félrevezető, és súlyos tüdő- illetve szívbetegségekhez vezethet.
