3 milliónyi vízipipadohányt szagolt ki Rudi

3 milliónyi vízipipadohányt szagolt ki Rudi

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Ártándnál egy román személygépkocsiban megközelítőleg 3 millió forint értékű adózatlan vízipipadohányt találtak. Az ügyben költségvetési csalás miatt indult eljárás.

Pillanatkép változás után

Pillanatkép változás után

A május 20-án életbe lépő változások – a TPD2-es termékek kizárólagossága, a kiszerelések új szabályozása, illetve a kapszulás és ízesített cigaretták kivezetése – a gyártókat, a trafikosokat, illetve a vásárlókat egyaránt érzékenyen érintették. A megváltozott szabályozás jó alkalom volt arra is, hogy a gyártók átgondolják termékportfóliójukat. Egy-két héttel a változások után a gyártókat az első tapasztalataikról faggattuk. Hogyan alakult a termékportfóliójuk a változások következtében? Miként zajlott az átmenet? Milyen helyettesítő termékeket „állítottak csatasorba”, illetve milyen volt azok vásárlói fogadtatása?

Vízipipadohányt semmisített meg a NAV

Vízipipadohányt semmisített meg a NAV

Három tonna, 88 millió forint értékű csempészett vízipipadohányt semmisített meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Nyíregyházán december elején.

Vízipipadohány-gyártás kezdődött Nagykőrösön

Vízipipadohány-gyártás kezdődött Nagykőrösön

Az Alföld Tabak Kft. 2008 óta foglalkozik a vízipipadohány importjával és forgalmazásával. A náluk elérhető termékek korábban azokból az országokból, Egyiptomból, Dubaiból, Törökországból érkeztek, amelyekben nagy hagyománya van ennek a tevékenységnek. A nehézkes ellátás, a körülményes megrendelések, a költséges és bonyolult szállítás, a kommunikációs problémák, a korlátozott marketing és az egyedi igények iránti rugalmatlanság miatt azonban a vállalat vezetői, Takács Ferenc és Olasz Gábor, úgy döntöttek, ezentúl hazai munkaerővel, itthon állítják elő a terméket, amelyet a magyar fogyasztók ízlésére optimalizálnak.