„A törzsvásárlók örülnek, hogy újra vagyunk”

„A törzsvásárlók örülnek, hogy újra vagyunk”

Mindössze hetven métert kellett költözni, mégis az egyik világból egy másikba csöppenünk. Az Arany János utcai metróállomás földszintes üzletsorából a közeli Bank utcába, egy egykori bank patinás épületébe települt át a régi dohánybolt. A forgalom erősen megcsappant, a trafik viszont nagyon szép, és a korábbinál jóval tágasabb. A tulajdonossal, Polovits Györggyel beszélgettünk.

Egy forintot se tettem volna rá, hogy nyerek egy trafikot

Egy forintot se tettem volna rá, hogy nyerek egy trafikot

„Gallwitz” – egy név, ami pesti legendának számít, amit nevezhetünk akár történelemnek is. 1880-ban Gallwitz Lipót megalapította Pest első műesztergályos műhelyét, amiből – dacolva a körülményekkel – egy, a mai napig működő családi vállalkozás lett. Ma a belvárosban két üzlet viseli a Gallwitz nevet: egy pipabolt és egy trafik. A Tobacco mindkettő tulajdonosával, Gallwitz Lipót ükunokájával, Zöllner Viktorral beszélgetett.

„Megtisztelő, ha minket választ a vásárló”

„Megtisztelő, ha minket választ a vásárló”

Hengl Péter kisboltok tulajdonosaként kezdett dohánytermékekkel foglalkozni, majd tavaly egy mohácsi koncessziót pályázott és nyert meg – törzsvásárlói legnagyobb örömére. Nagy alapterületű trafikjában a bőséges választékot, a remek kávét és a vásárlók tiszteletét, kifogástalan, udvarias és természetesen szakszerű kiszolgálását tartja a legfontosabbnak. Sorozatunkban ezúttal Hengl Péter mohácsi trafikost kérdeztük munkájáról.