Közösségi média
Indulásra várva
Lapunk megjelenésével egy időben megkezdi működését a dohánytermék-kiskereskedelem integrált ellátását végző Országos Dohányboltellátó Kft. (ODBE). Az induló rendszer működését az ND Nonprofit Zrt. által szervezett őszi képzési sorozaton több városban is bemutatták és válaszoltak a trafikosok felmerülő kérdéseire. E havi Füstölgőnkben mi is az induló új rendszerről kérdeztük a dohányboltosokat.
Fókuszban a pénztárgépüzemeltetés
Az online kapcsolatra képes pénztárgéppel kapcsolatos NGM rendelet véghatáridőt határozott meg az online pénztárgépek bevezetésére, amelynek értelmében a hagyományos pénztárgépek 2014. augusztus 31-ét követően nem üzemeltethetők.
A „trafikozás” is csapatmunka
Gazdálkodó, vadász, sportlövész, egyetemi hallgató…, és trafikos. Több mint száz hektáron gazdálkodik, ugyanakkor értékeli a dohánybolt nyújtotta biztonságot. A Tobacco Kátai Tibor szajoli trafikossal beszélgetett.
Ha költözni kell a dohányboltnak
Több száz dohányboltot is érint az az új kormányrendelet, melynek értelmében számos helyen tilos lesz a trafikok üzemeltetése – ezért sokan költözésre kényszerülnek. Mit kell tudni az ezzel kapcsolatos teendőkről és szabályokról?
Tízből nyolcan fennakadtak
Előző lapszámunkban megkérdeztük Gedeon Andrást arról, mire ügyeljen a dohányboltos, hogy ne büntesse a munkaügyi felügyelő. Most az egyéni vizsgálatok tapasztalatairól faggatjuk a szakterület sajtóreferensét.
