Közösségi média
„Az egységcsomagolásra való átállás fennakadás nélkül történt meg”
Idén már hétéves lesz az Országos Dohányboltellátó (ODBE), amelynek újításai és fontos feladatai is voltak 2021 és 2022 fordulóján. Egyebek között bevezették az összevont keretösszeget, amely jó visszhangra talált a több koncesszióval is rendelkezők körében, valamint segíteniük kellett az egységes csomagolásra történő átállást, ahol a dohánybolti alkalmazottak többsége gyorsaságról, rugalmasságról és felkészültségről tett tanúbizonyságot. Jászter Csabával és Peho Árpáddal, az ODBE igazgatóival beszélgettünk.
„Célunk, hogy a leggyorsabban növekvő vállalat maradjunk”
A JTI Hungary elmúlt évéről, valamint a jövőbeni tervekről is beszélgettünk Olexander Farkosh-sal, aki augusztus óta Country Managerként vezeti a magyar leányvállalatot, valamint Kocsis Gáborral, aki november óta a cég vállalati kapcsolatokért felelős vezetője.
Öt éve a gondoskodó dohányfelügyelet élén
2016 júliusában került az ND Nonprofit Zrt. vezérigazgatói székébe dr. Esküdt Gábor, aki azt megelőzően közel húsz éven keresztül a közigazgatásban dolgozott. Végigvettük az elmúlt évek eredményeit, s hogy miben segíthetik a jövőben a trafikosokat.
A piactisztítás specialistái
Beszélgetés dr. Zámbó Péter dandártábornokkal, a NAV bűnügyi főigazgató-helyettesével az illegális dohánykereskedelem trendjeinek változásáról és a NAV cselekvési stratégiájáról.
A kiváló minőségű kávé alapkövetelmény
A fogyasztók kérdés nélkül állnak tovább, ha nem megfelelő minőségű kávét kapnak egy üzletben – vallják a több mint ezer dohánybolttal partneri viszonyban álló Pannon Kávé vezetői. Lőrincz László ügyvezetővel, Zádor Ákos értékesítési igazgatóval és Gulyás Tamás marketingigazgatóval beszélgettünk egyebek között a cég történetéről, a kávékultúra fejlesztéséről és a társadalmi felelősségvállalásról.
Sok gonddal küzdenek a dohánytermelők
21 évvel a szervezet megalapítása után mondott le a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (Madosz) éléről Bényei Illés. A Máriapócson élő dohánytermelővel az elmúlt bő két évtized eredményeiről, a tavalyi alacsony átlagtermés okairól és az ágazat előtt álló kihívásokról beszélgettünk.
Nincs megállás 130 éve
Hogyan járul hozzá a magyar családi vállalat a hazai dohányipar fejlődéséhez, a dohánytermesztés fennmaradásához és a több mint 1200 munkavállaló jóllétéhez? A kerek évfordulókat ünneplő Continentalnál büszkék arra, hogy megmentették és felvirágoztatták a Sátoraljaújhelyi Dohánygyárat, ahonnan ma már 30 országba exportálnak. Egyebek mellett ezekről a témákról beszélgettünk Füzi Csabával, a Continental Dohányipari Zrt. vezérigazgatójával és ifj. Sánta Jánossal, a Continental Dohányipari Csoport vezetőjével.
Pipagyártásba fogna a 140 éves Gallwitz
1880-ban alapította Gallwitz Lipót azt a vállalkozást, amelynek hagyományait ma ükunokája, Zöllner Viktor viszi tovább a budapesti belvárosban. A Gallwitz pipa- és sétaboltszaküzlet tulajdonosával a cég, valamint a pipázás múltjáról, jelenéről és jövőjéről beszélgettünk.
Ellenőrzésre számíthatnak a Nemzeti Dohányboltok
Idén június 1-jétől kizárólag olyan veszélyes vegyi anyagok lehetnek kereskedelmi forgalomban, amelyek címkéje és csomagolása megfelel a CLP rendelet előírásainak. A CLP rendelet a Nemzeti Dohányboltokban az elektronikus cigaretták egyes töltőfolyadékait érintheti. A trafikokban kapható e-liquidek megfelelőségét ellenőrzik a fővárosi és megyei kormányhivatalok népegészségügyi főosztályainak és a járási/ kerületi hivatalok népegészségügyi osztályainak kémiai biztonsági ellenőrei. A rendeletben foglaltakról és a legfontosabb tudnivalókról Dr. Kiss Zsuzsannát, az Emberi Erőforrások Minisztériumának osztályvezetőjét kérdeztük.
Életbe lépett az új jövedéki törvény( 2020-03-03 13:14:52)
Július 1-jén észrevétlenül, minden komolyabb zökkenőtől mentesen életbe lépett az új jövedéki törvény, amely a korábbi folyamatok nagy részét elektronikus platformra tereli és sokat egyszerűsít a jövedéki körbe tartozó vállalkozások életén. A tavaly ősszel kinevezett főosztályvezetővel a dohánypiacot érintő változásokról és a hazai feketepiacról is beszélgettünk.
Jogilag lehetséges, a gyakorlatban nem
DBMSZ-elnöki minőségében beszélgettünk Orosz Zoltánnal, a BAT Pécsi Dohánygyár Kft. ügyvezetőjével a május 20-i határidőről, a TPD1-es termékek visszavásárlásának lehetőségéről és arról, hogy a piac szereplői hogyan látják a beragadó készletek helyzetét.
Újra konzultált az ágazat
Második alkalommal szervezett találkozót az iparág számára az ND Nonprofit Zrt., amelynek fő témája ez alkalommal a közelgő május 20-i határidő volt. E havi Interjú rovatunkban rendhagyó módon két beszélgetést olvashat: dr. Esküdt Gábort, az ND Nonprofit Zrt. vezérigazgatóját arra kértük, számoljon be az egyeztetésen történtekről, következő cikkünkben pedig Orosz Zoltánt, a DBMSZ soros elnökét kérdeztük meg, hogy látják a dohánycégek a beragadó készletek helyzetét.
Barátságban a trafikokkal
Különleges kettős évforduló adta az apropóját e havi interjúnknak, amely Apáti Bélával, a Rónatabak Kft. ügyvezető igazgatójával készült. A cégvezetővel az alapítás óta eltelt 15 évről, az utóbbi évek változásairól és az idei év kihívásairól is beszélgettünk.
Zökkenőmentes átállás
Az év eleji jogszabályváltozásokról, a dohánytermékek árbejelentési rendszerének indulásáról, a közelmúltban szervezett ágazati egyeztetőfórumról, illetve az ND Nonprofit Zrt. aktuális terveiről beszélgettünk Dr. Esküdt Gábor vezérigazgatóval.
