Mindenki elvárásainak szeretne megfelelni a MADOSZ új elnöke

Mindenki elvárásainak szeretne megfelelni a MADOSZ új elnöke

Egyebek között a növénykultúra közeljövőjének jó irányba fordításán fáradozna Kenyeres Sándor, a MADOSZ új elnöke.

Lemondott a MADOSZ elnöke

Lemondott a MADOSZ elnöke

21 év közös munkáját köszönte meg leköszönőlevelében Bényei Illés, a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) volt elnöke.

Madosz: Harminc éve nem volt példa ilyen alacsony átlagtermésre

Madosz: Harminc éve nem volt példa ilyen alacsony átlagtermésre

Termésátlagot és termésmennyiséget tekintve is rossz évet zártak 2020-ban a dohánytermelők – mondta a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (Madosz) elnöke hétfőn az MTI-nek.

Elkezdődött a dohány betakarítása

Elkezdődött a dohány betakarítása

Próbára tette az idei év szélsőséges időjárása a hazai dohányültetvényeket, emiatt a tavalyinál várhatóan gyengébb minőségű és kevesebb lesz a termés - hangzott el egy szakmai rendezvényen a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Ófehértón.

Nőtt a dohány termőterülete és termésátlaga

Nőtt a dohány termőterülete és termésátlaga

Magyarországon 3380 hektáros termőterületen 6802 tonna dohány termett 2017-ben, a két évvel ezelőtti adatokhoz képest javult a termésátlag, nőtt a termésmennyiség és termőterület nagysága is - közölte éves termelési jelentésében a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (Madosz).

3637 tonna Virginia

3637 tonna Virginia

Az ULT Magyarország Zrt. a Nyidoter Kft. befejezte az FCV (Flue Cured Virginia) dohányok felvásárását az idén, írja a MADOSZ.hu. 

Több mint 6300 tonna dohány termett tavaly Magyarországon

Több mint 6300 tonna dohány termett tavaly Magyarországon

Magyarországon 3366 hektáron összesen 6343 tonna dohányt termeltek 2016-ban, a két évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a termésátlag, csökkent a terület és a termésmennyiség – olvasható a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (Madosz) honlapján közzétett éves termelési jelentésben.

Megkötötték az idei dohánytermelési- és értékesítési szerződéseket

Megkötötték az idei dohánytermelési- és értékesítési szerződéseket

Az idei termékértékesítési szerződések 99 százalékát már megkötötte a dohánytermelőkkel a két nagy felvásárló társaság, minimális számú szerződéskötések még a Burley dohányfajta esetében várhatók - közölte a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (Madosz) elnöke kedden az.

Palántaszemlét tartottak

Palántaszemlét tartottak

Az ULT Magyarország Zrt. és a Nyidoter Kft. április 19-én közös palántaszemlét és szakmai napot tartott Szabolcs-Szatmár- Bereg megyében, írja a madosz.hu.

Palántaszemlét tartottak Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

Palántaszemlét tartottak Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

Az ULT Magyarország Zrt. és a Nyidoter Kft. április 19-én közös palántaszemlét és szakmai napot tartott Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, írja a MADOSZ.hu.

Kevesebb dohányt vesz át a termelőktől az ULT

Kevesebb dohányt vesz át a termelőktől az ULT

Jelentősen csökkenti dohánytermelő területeit, valamint a gazdálkodóktól átvett termésmennyiséget az idén az ULT (Universal Leaf Tobacco) Magyarország Zrt. - közölte az amerikai Universal Corporation nyíregyházi dohányfeldolgozójának vezérigazgatója a termelők részére szervezett fórumon kedden, Nyíregyházán.

Január végéig megkötik a szerződéseket

Január végéig megkötik a szerződéseket

Az idén a tavalyihoz képest hamarabb indulhat a szezon előkészítése a dohánytermelőknél, akik mintegy húszezer embert foglalkoztatnak, főként a termőterület mintegy 80 százalékával rendelkező kelet-magyarországi térségben − közölte a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (MADOSZ) elnöke. Bényei Illés elmondta, hogy a termést átvevő cégek már januárban meghirdetik felvásárlási stratégiájukat, és az egyeztetés után a hónap végéig megkezdik a termékértékesítési szerződések kötését a gazdálkodókkal.

A dohánytermelés aktuális kérdései

A dohánytermelés aktuális kérdései

Ismét dohánytermeléssel kapcsolatos fórumot szervezett a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) – ráadásul ezúttal nem egyet, hanem rögtön kettőt, illetve egy szakmai napot –, melyeken többek között a jövedéki szabályozásról és a dohánytermesztés állami támogatásáról is szó esett.

Aggályos a dohánytermelés fennmaradása

Aggályos a dohánytermelés fennmaradása

Augusztus végén a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) az idén is megrendezte Ófehértón az immár többéves hagyománnyal rendelkező Dohánytermesztési Nyílt Napot. Az eseményen a MADOSZ, az ULT Magyarország Zrt., valamint a DOFER Dohányfermentáló Zrt. ünnepélyes keretek között együttműködési megállapodást írt alá, hogy a közel 20 ezer hátrányos helyzetű munkavállaló megélhetése és az ágazat fennmaradhasson.