Közösségi média
Új korszak kezdődött a BAT-nál
2014. szeptember 5-én átadták a British American Tobacco vállalatcsoport (BAT) új pécsi gyáregységét. A több mint 9 milliárd forintos beruházással megvalósult üzemben Magyarországon eddig még nem gyártott, új típusú szivarka termelését indítja be a vállalat. Az avatóünnepségen jártunk.
Kis lépésekben folyamatosan fejlődni tudtunk
Alig néhány hete költöztette át termelését vadonatúj gyáregységébe a debreceni Róna Dohányfeldolgozó Kft. A játékos építészeti megoldásokkal készült antracit-bézs épületet két hete vette birtokába a gyártás, ottjártunkkor a cigarettahüvely gyártása és a dohányok csomagolása már teljes gőzzel zajlott, az üzem hátsó csarnokában kialakított dohány-előkészítőt pedig mindössze az utolsó simítások választották el attól, hogy megkezdődhessen benne a dohányok vágása, nedvesítése. Az új telephely megnyitása kapcsán a gyár életének legfőbb állomásairól beszélgettünk Bajusz Gézával, a Róna Dohányfeldolgozó Kft. ügyvezető igazgatójával.
