Sok közös ügyünk van

Sok közös ügyünk van

Az egyre szigorodó uniós szabályozások, a trafikok hosszú távú jövedelmezőségének biztosítása, a feketepiac helyzete mind olyan téma, amelyről nemcsak helyi szinten, hanem országhatárokon átnyúlóan is érdemes eszmét cserélni. Magyarországi látogatásuk alkalmával az olaszországi dohányboltok nemzeti érdekvédelmi szervezete, a FIT első embereivel, Giovanni Risso elnökkel és Stefano Bartoli ügyvezetővel beszélgettünk ezekről a kapcsolódási pontokról.

Életbe lépett az új jövedéki törvény( 2020-03-03 13:14:52)

Életbe lépett az új jövedéki törvény( 2020-03-03 13:14:52)

Július 1-jén észrevétlenül, minden komolyabb zökkenőtől mentesen életbe lépett az új jövedéki törvény, amely a korábbi folyamatok nagy részét elektronikus platformra tereli és sokat egyszerűsít a jövedéki körbe tartozó vállalkozások életén. A tavaly ősszel kinevezett főosztályvezetővel a dohánypiacot érintő változásokról és a hazai feketepiacról is beszélgettünk.

Randevú a dohányágazattal

Randevú a dohányágazattal

Idén szeptember végén újra Dortmundban gyűlt össze a dohányágazat apraja-nagyja a háromnapos Intertabac, valamint az azt kiegészítő Intersupply kiállításon, hogy partnerkapcsolataikat ápolják, új partnereket, piacokat szerezzenek, szakmai érdeklődőkkel tárgyaljanak és megvitassák a dohányágazat jövőjét. Az eseményre a Tobacco kollégái is ellátogattak.

Koordináló szerepet szeretnénk a dohánypiacon

Koordináló szerepet szeretnénk a dohánypiacon

Július közepén vezetőváltás történt az ND Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zártkörűen Működő Részvénytársaság (ND Nonprofit Zrt.) élén. A társaság első vezérigazgatója, Gyulay Zsolt a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatói pozíciójának betöltésével járó megnövekedett feladatai miatt távozik. Az új vezérigazgató dr. Esküdt Gábor, akinek neve a piac számos szereplője számára ismerősen cseng, hiszen korábbi pozíciói is kapcsolódtak az ágazathoz: ez év elejéig a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Központi Hivatal Jövedéki Főosztályának főosztályvezetője volt.

Szükség van a párbeszédre a jogalkotók és az iparág szereplői között

Szükség van a párbeszédre a jogalkotók és az iparág szereplői között

A Dohányipari Befektetők Magyarországi Szövetségének (DBMSZ) elnöki posztját éves rotációban vállalják a tagvállalatok vezetői. Interjúnkban a szövetség idei soros elnökét, Bittner Imrét, az ULT Magyarország Zrt. vezérigazgatóját mutatjuk be, akivel a szövetség aktuális lobbitevékenységein kívül a hazai dohányvertikum egyik fontos eleméről, a dohány elsődleges feldolgozását jelentő fermentálásról is beszélgettünk.

Újra teret nyerhetnek a tradicionális blendek

Újra teret nyerhetnek a tradicionális blendek

Mi teszi olyan különlegessé egy-egy dohánygyártmány ízét, hogy a fogyasztó akár évekig ragaszkodjon egy termékhez, márkához és milyen feladatokat végez az ízekért felelős blender? Füzi Csabával mindezekről ezúttal nem a sátoraljaújhelyi dohánygyár vezérigazgatói minőségében, hanem blenderként beszélgettünk.

A régi varázs részben megmenthető

A régi varázs részben megmenthető

Kiskunfélegyházán, a Kossuth utcában több mint fél évszázad óta állt egy kis „bódé”, A TRAFIK. Családi örökség volt, nagynéni, nagymama, unoka ült a kis ablak mögött. 19 éve itt jelentkezett eladónak egy fiatal lány, aki később a család tagja lett. Ma néhány méterre a régi pavilontól ő áll egy tágas, ötven négyzetméteres dohánybolt pultja mögött. Rékasi Szilviával beszélgetett a Tobacco.