Közösségi média
Nem az ár számít
Családi trafik a festői Vác belvárosában. Vezetője, Kovács Ákos érdekes „pályamódosító”. A sporttudományi főiskola elvégzése után „családi okok” miatt nyergelt át a kereskedelemre. Akkori barátnője – ma felesége – családja üzemeltetett akkoriban egy élelmiszerboltot a váci főutcán, amelyben dohányárut is tartottak. Ákos az ő kérésükre írta meg a dohánykoncessziós pályázatot. Ma már ő vezeti mindkét üzletet.
„Gyermekkori vágyam volt, hogy kereskedő legyek”
Ha létezne a Guinness Rekordok Könyvében „Költözés” kategória, nem lenne esélytelen a bekerülésre egy budapesti, Kőbányán található dohánybolt, amelynek tulajdonosai négy évig vártak arra, hogy beköltözhessenek a régi üzlettől húsz méterre található, négyszer nagyobb új helyiségbe. Erről is kérdeztük a tulajdonost, Demeter Mihályt.
„Tetszik, hogy külön szabályok vonatkoznak ránk”
Újlengyel ezerhétszáz lelkes falu, így csupán egy dohánybolt kapott koncessziót. A trafikot családi vállalkozásként működtetik, amolyan „família üzletközpont” részeként, ugyanis ugyanabban az épületben egy söröző és egy vegyesbolt is üzemel. Lauter Dávid viszi a trafikkal kapcsolatos ügyeket a cégben. A Tobacco Magazin ezúttal vele beszélgetett.
A sűrű fillérre utazunk, nem a ritka forintra”
Tiszacsege – kisváros a Szőke Tisza partján. Három dohánybolt működik a településen. A Tobacco ebben a hónapban az egyik trafik tulajdonosával beszélgetett. Tóth Zoltán – amint lapunknak elmondta – „több lábon áll”, főállásban pedagógusként dolgozik, vállalkozása a dohánybolt mellett horgászboltot, vendégházat, csónakkölcsönzőt és fagylaltozót is üzemeltet.
Ízig-vérig dohánybolt
Kis trafik Bicske központjában. Tulajdonosa, Papinóth Viktor meghatározása szerint „ez egy ízig-vérig trafik, nincs ital, se szerencsejáték, se újság – kizárólag dohánytermékek és kiegészítők. A Tobacco a régi vállalkozó családból származó tulajdonossal beszélgetett.
A dohányboltban olykor szól a hip-hop
Jászberény főterén van egy trafik. Mindössze hatvan négyzetméter, de annál több benne a meglepetés. Ön el tud képzelni dohányboltban egy 15 hűtőből álló sort, amiben – többek között – 150-féle egzotikus sör sorakozik? Vagy azt, hogy rendkívüli alkalmakkor az üzletvezető bakelitről DJ-programot rögtönöz a vásárlóknak? Nos, van ilyen. A boltvezetőt, Gálik Bélát kérdezte a Tobacco.
A régi varázs részben megmenthető
Kiskunfélegyházán, a Kossuth utcában több mint fél évszázad óta állt egy kis „bódé”, A TRAFIK. Családi örökség volt, nagynéni, nagymama, unoka ült a kis ablak mögött. 19 éve itt jelentkezett eladónak egy fiatal lány, aki később a család tagja lett. Ma néhány méterre a régi pavilontól ő áll egy tágas, ötven négyzetméteres dohánybolt pultja mögött. Rékasi Szilviával beszélgetett a Tobacco.
Mi is örömmel fizetnénk koncessziós díjat
Bauer Jánosné férjével 1991-ben nyitott trafikot Szekszárd belvárosában. Szépen ment is az üzlet 2013-ig, amikor ők is pályáztak a koncesszióra. Hidegzuhanyként érte őket a hír, hogy nem jártak eredménnyel. A második körben engedélyt kaptak, kijelölt trafikosként tovább működhettek. Bauer Jánosnéval erről a speciális helyzetről beszélgettünk.
Óriási küzdők vagyunk
Fóliás kertész, fagylalttölcsér-készítő, villamosmérnök, tanító, fővilágosító, bútorgyáros, hulladék-újrahasznosító, trafiktulajdonos. Igazi átváltozó művész, vérében van a vállalkozás, igazi „maszek”. A Tobacco szaklap Sragner Lászlóval beszélgetett.
Kötelességünk értékeket teremteni
A nyolcvanas évektől sikeresen működött a nagy forgalmú 31-es főút mellett Tápiószecsőn egy vendéglátó-ipari egység. Az elmúlt években sok minden változott, így az üzemeltető család elérkezettnek látta az időt a profilváltásra. Erre remek alkalmat kínált a Nemzeti Dohánybolt hálózat elindulása. Az indulásról és az azóta eltelt időszakról Ipacs Balázs tulajdonossal beszélgettünk.
„Szeretnék igazából trafikos lenni”
Jogos a kérdés: hogyan választottuk ki a Tobacco magazin új, nemzeti dohányboltosokat életükről, munkájukról faggató, „Arcok a pult mögött” című rovatának első interjúalanyát. A döntés nem volt nehéz. Alig postáztuk a lap első számát, megcsörrent a szerkesztőségben a telefon. Eszes János trafikos volt a vonalban Újszászról, aki nemcsak gratulált az újsághoz, de vitalitásával, mentalitásával gyorsan levette a lábáról a szerkesztőség tagjait. A dolog el volt döntve…
