Hatályba lép az elektronikus cigarettára vonatkozó szabályozás

Hatályba lép az elektronikus cigarettára vonatkozó szabályozás

Május 20-tól nem lehet elektronikus cigarettát és dohányzást imitáló elektronikus eszközöket használni közforgalmú intézményekben, közösségi közlekedési eszközön, munkahelyen – számol be az ÁNTSZ sajtóközleménye. Tilos továbbá közterületnek minősülő helyeken, mint aluljárók, egyéb, zárt légterű közforgalmú közlekedő összekötő terekben, valamint játszótereken és azok külső határvonalától számított 5 méteres távolságon belül. Aki ezt megszegi, azt az egészségügyi államigazgatási szerv megbírságolhatja legalább 20 000, legfeljebb 50 000 Ft egészségvédelmi bírság kiszabásával.

Negyedmilliós bírság

Negyedmilliós bírság

A közterületen tiltott helyen dohányzók ellen indítottak az idén legtöbbször eljárást a népegészségügyi szakigazgatási szervek.

Jövőre is ellenőriz az ÁNTSZ

Jövőre is ellenőriz az ÁNTSZ

Közzétette jövő évi ellenőrzési tervét az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ).