Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Zöld utat kapott a Bundesratban az e-cigi tilalom

A közeljövőben betilthatják az újra nem tölthető e-cigiket Németországban.

A német Szövetségi Tanács (Bundesrat) megnyitotta az utat az eldobható e-cigaretták országos tilalma előtt – írja a Residuos Profesional.

A tartományi képviselők többsége ugyanis megszavazta az elektromos és elektronikus berendezésekről szóló törvény (ElektroG) módosítását, amely korlátozná a köznyelvben eldobhatónak is nevezett, újra nem tölthető e-cigaretták értékesítését.

Képünk illusztráció (Forrás: Ideogram.ai)

Amint arról korábban beszámoltunk, a teljes tilalom mellett kampányolt a Deutsche Umwelthilfe (DUH) német környezetvédelmi szervezet. A Residuos Profesional cikkében arról írt, hogy a német Hulladékgazdálkodási, Vízügyi és Újrahasznosítási Iparszövetség (BDE) is az újra nem tölthető e-cigaretták országos tilalma mellett szólalt fel. A BDE elnöke, Anja Siegesmund szerint ezeket az eszközöket úgy tervezték, hogy használják és eldobják őket, ami jelentős veszélyt jelent a környezetre és a közbiztonságra. Az eldobható e-cigarettákban lévő akkumulátorok tüzet okozhatnak, és a szövetség rámutatott, hogy hatékony ellenintézkedésekre van szükség a hulladék biztonságos ártalmatlanításának biztosítása érdekében Németországban.

Az ElektroG módosítási javaslatát most a német Bundestagnak kell megvitatnia, és a képviselők többségének támogatnia kell majd ahhoz, hogy az újra nem tölthető e-cigaretták tilalma megvalósuljon Németországban. Anja Siegesmund felszólította a Bundestag tagjait, hogy még idén szavazzanak a törvényjavaslatról.

Novemberben egyébként beszámoltunk egy német tanulmányról, amely szerint 2016 és 2023 között az e-cigaretta használata 38%-kal nőtt, az eldobható e-cigaretta használata pedig jelentősen emelkedett, különösen a fiatal nők körében, akik gyakran hagyományos cigarettát is szívnak.