Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Zajlik a Burley-felvásárlás az ULT-nél

Az ULT Magyarország szerint a nemrég véget ért Virginia-felvásárlás során viszonylag jó minőséget tapasztaltak.

Amint arról korábban beszámoltunk, 2024-re lezárult a Virginia-dohányok felvásárlása mindkét magyarországi dohányfelvásárlónál. Ennek kapcsán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) értesítette a dohánytermelőket arról, milyen dohányt tárolhatnak ezt követően.

Burley-felvásárlás az ULT-nél 2024 decemberében (Fotó: ULT Magyarország / MADOSZ)

A hazánkban jóval kisebb termőterületen termesztett Burley-dohányok felvásárlása december első hetében indult az ULT Magyarország Kft.-nél – közölte Fekete Tibor agronómiai igazgató a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) holnapján. Mint írta, a jelzett termelői igények szerint mintegy 150 tonna dohány felvásárlására és kifizetésére kerül sor 2024-ben.

A Virginia-dohányok felvásárlása december 2-án fejeződött be. Termelőink összességében a szerződött mennyiséget teljesítették, mely viszonylag jó minőséggel párosult. Az idei termesztési szezon időjárási viszontagságait figyelembe véve ez igazán jó teljesítmény, melyet köszönünk minden dohánytermelő partnerünknek”

– fogalmazott Fekete Tibor.