Amint arról korábban beszámoltunk, 2024-re lezárult a Virginia-dohányok felvásárlása mindkét magyarországi dohányfelvásárlónál. Ennek kapcsán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) értesítette a dohánytermelőket arról, milyen dohányt tárolhatnak ezt követően.

A hazánkban jóval kisebb termőterületen termesztett Burley-dohányok felvásárlása december első hetében indult az ULT Magyarország Kft.-nél – közölte Fekete Tibor agronómiai igazgató a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) holnapján. Mint írta, a jelzett termelői igények szerint mintegy 150 tonna dohány felvásárlására és kifizetésére kerül sor 2024-ben.
„A Virginia-dohányok felvásárlása december 2-án fejeződött be. Termelőink összességében a szerződött mennyiséget teljesítették, mely viszonylag jó minőséggel párosult. Az idei termesztési szezon időjárási viszontagságait figyelembe véve ez igazán jó teljesítmény, melyet köszönünk minden dohánytermelő partnerünknek”
– fogalmazott Fekete Tibor.
