A 2012-es elnökválasztáson a demokrata Barack Obamával szemben vereséget szenvedett egykori republikánus elnökjelölt régóta foglalkozik a fiatalok dohányzásának témakörével. Ezúttal a Biden-adminisztráció fősebészének szenátusi meghallgatásán nyilatkozott a témában.
Romney február 26-án úgy fogalmazott, hogy a középiskolások egynegyede használ rendszeresen vaporizátorokat dohánytermékek – s olykor marihuána – fogyasztására. Az adatot a Food and Drugs Administration (Élelmiszer-biztonsági és Gyógyszerészeti Hivatal) 2019-es felméréséből vette.

A szenátor a 2KUTV beszámolója szerint azt mondta, a kormánynak mindent meg kell tennie azért, hogy az ízesített e-cigaretta termékek lekerüljenek a boltok polcairól. Emellett átfogó edukációs kampányt is indítana a középiskolások számára, amely az e-cigarettázás veszélyeiről szólna.
Romney egyébként 2019-ben benyújtott már egy olyan törvényjavaslatot, amely minden ízesített e-cigaretta terméket (a dohányízen kívül) betiltott volna, de szavazásig nem jutott. Egy hónappal később, 2019 októberében viszont Utah állam egészségügyi minisztériuma vészhelyzeti rendeletben betiltotta ezek forgalmazását. Ám a gyártók perre mentek, amelynek lezárultáig továbbra is kaphatóak ezen termékek.
