„Visszaszorítható a dohányzás az árak növelésével? Ez itt a kérdés”
– ezzel a címmel posztolt LinkedIn-oldalára a Continental Dohányipari Csoport. Amint arról mi is beszámoltunk, az Európai Unió Tanácsa januárban holtpontra jutott a ciprusi soros elnökség dohányadó-irányelvvel (TED) kapcsolatos javaslatait követően. (Arról, hogy a ciprusiak milyen újabb ötletekkel álltak elő, s miben reménykednek, itt írtunk.)

Miután röviden ismertette a tárgyalások holtpontra jutását, a Continental Dohányipari Csoport közölte:
„A cigaretta árának emelkedésével a legális értékesítés valóban csökkenni szokott. Ez az összefüggés azonban önmagában félrevezető lehet, ha nem vesszük figyelembe az illegális dohánypiac jól dokumentált és mérhető bővülését, amely egyes országokban érdemben ellensúlyozhatja a legális forgalom visszaesését.”
